Değerli araştırmacılar

Teknolojinin hızla ilerlemekte olduğu günümüzde bilginin üretimi ve paylaşımı konusunda da hızlı adımlar atılmaktadır. İstanbul Üniversitesi olarak bu hızlı gelişmelere ayak uydurmaktayız. Üniversitemiz, geçmişten günümüze yayınlanmış ve yayınlanmakta olan akademik dergilerini açık erişimli Elektronik Dergi Sistemi ile tüm araştırmacılarla paylaşmaktadır.


Açık erişimli elektronik dergi sistemi ile akademik dergi ve makalelere ulaşılabileceği gibi akademik dergilere makale de gönderilebilmektedir. Sistem üzerinden gönderilen makaleler online olarak hakemler tarafından değerlendirilip dergi editörlerinin de uygun görmesi ile en kısa zamanda yayınlanır. Makale gönderiminden yayınlanmasına kadar geçen tüm süreç online olarak site menülerinden izlenebilmektedir.


Her derginin makale kabul şartları kendi sayfasında bulunmaktadır. Makale gönderebilmek için öncelikle makale göndermek istediğiniz dergiye üye olmanız ve kayıt işlemlerinin ardından sayfamızın alt tarafında bulunan ‘Sıkça Sorulan Sorular’ kısmından da yardım alarak işlemlerini yapabilirsiniz.


Üniversite Birimleri, dergilerin açılması ve organize edilmesi için Yayınlar Koordinatörlüğünde yetkili Hakan GÜLERCE veya Arzu ŞAHİN (11548) ile irtibata geçebilirler.